Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

czech austria germany


 

100% TOVARU JE SKLADOM 

EXPEDUJEME DO 3 DNÍ


 

 

POŠTOVNÉ UŽ OD 1,9€


 

 

PRI OBJEDNÁVKE NAD 55 DOPRAVA ZDARMA

 


 

 

 

 

 

 

 

 

KONTAKT


 

 

VŠETKO O NÁKUPE


 

 

AKTUALITY

 

 

 

DOPRAVA


 

 

NOVÝ TOVAR

 

 

 

PARTNERI:


 

 

karavan family cestovanie blog

 

 Poradíme Vám ako vybrať fotoalbum

 

Pri výbere fotoalbumu by ste mali zvážiť tieto  faktory:1. Žáner fotografií resp. fotoalbumu


2. Typ fotoalbumu


3. Veľkosť fotografií ktoré budete do albumu umiestňovať


4.Počet fotografií ktoré chcete do albumu vložiť


 

 

1. Žáner fotografií resp. fotoalbumu


Potrebujete umiestniť fotografie z vašej  svadby, dovolenky, výletu do hôr či pobytu pri mori ? Alebo sú to fotografie vášho dieťatka? Je fotoalbum určený ako darček pre dievčatko či chlapca, mladú slečnu alebo ako svadobný dar? 

 

 

2. Typ fotoalbumu

Môžete si vybrať z viacerých typov fotoalbumov:


 

2a) zasúvací fotoalbum


Na každej strane fotoalbumu sa nachádzajú fóliové vrecúška do ktorých môžete fotografiu vložiť. V závislosti od veľkosti fotoalbumu môže byť na strane rôzny počet fotografií, zvyčajne od jednej po päť fotiek. Špeciálnou kategóriou zasúvacích albumov sú memo fotoalbumy.

 

V tomto type albumu máte možnosť vpisovať vaše komentáre a to buď pod fotografiu alebo vedľa nej.

 

 

zasúvasí fotoalbum

 

zasúvasí fotoalbum - memo

 

 

 

2b) fotorožkový fotoalbum


Vo fotorožkovom albumu je každá strana prekrytá pergamenovým papierom.


Vkladanie fotografií do tohto typu fotoalbumu je trošku náročnejšie (časovo aj čo sa týka zručností). Výhodou zas je že si fotoalbum môže skrášliť vlastnou kresbou, textom, nálepkami či inými ozdobami.


Fotografie môžete umiestňovať rôznymi spôsobmi. A to pomocou fotorožkou = trojuholníčky, ktoré sa umiestnia do každého rohu fotografie, predtým sa zo spodnej strany sa natrú lepidlo, fotografiu je možné z fotorožkov kedykoľvek vytiahnuť. Fotolepidla = špeciálne lepidlo, ktorým sa potrie zadná strana fotografie. Fotolepiek = lepky určené na lepenie fotografií. Nalepia sa na spodnú časť fotografie a tá potom do albumu.

 

fotorožkový album

 


 

2c) samolepiaci fotoalbum


Samolepiaci fotoalbum má strany potiahnuté  špeciálnou lepiacou vrstvou, vrchnú časť tvorí priesvitná fólia. Pri vkladaní  fotografií do fotoalbumu sa fólia odlepí, na spodnú časť sa vložia fotografie a tie sa potom opäť prikryjú fóliou, ktorá fotografie zakryje. Do fotoalbumu môžete vkladať napríklad vytlačené popisky, pohľadnice, nálepky...


Už vložené fotografie je  možné vyberať, premiestňovať a meniť ale ak tak budete robiť veľmi často môže sa stať že fólia sa začne krčiť a spodná lepiaca časť už nebude dobre pridŕžať fotografie.

 

samolepiaci fotoalbum

 


 

 

3. Veľkosť fotografií ktoré budete do albumu umiestňovať


Pozrite si  rozmer fotografií, ktoré chcete do fotoalbumu umiestniť. Ak si vyberiete fotorožkový alebo samolepiaci fotoalbum nie je rozmer fotografií dôležitý. Dokonca môžete v jednom fotoalbume kombinovať rôzne veľkosti fotiek. Ak si však vyberáte zasúvací fotoalbum venujte tomuto bodu dostatočnú pozornosť.

 

Viete aký rozmer majú vaše fotografie?

 


 

 

 

  • iný

 

 

4. Počet fotografií ktoré chcete do albumu vložiť


Pri kúpe si treba  všímať, aká je kapacita fotoalbumu, aby sa Vám do neho zmestili všetky fotografie.

 

Kapacita fotoalbumu býva rôzna, pri zakladacích fotoalbumoch sa štandardne pohybuje od 100 do 400 fotografií, pri zošitkových fotoalbumoch je to od 24 do 100, pri fotorožkových alebo samolepiacich fotoalbumoch je kapacita individuálna, keďže do týchto typov fotoalbumov je možné vkladať fotografie s rôznymi rozmermi.

 

Napríklad  výrobca pri fotorožkovom albume ktorý má 60 strán a rozmer 30x31cm uvádza takúto kapacitu:  na 336 fotografií rozmeru  9x13cm  alebo 112 fotografií rozmeru  13x18cm, alebo 224 fotografií rozmeru  10x15cm